Systemy montażu paneli elewacyjnych Yerg Suspended

 

 

Betonowe panele Yerg UHPC oraz YERG GFRC są przystosowane do montażu na elewacjach za pomocą łatwego w obsłudze rozwiązania systemowego fasad wentylowanych Yerd Suspended.
Nasz system mocowania daje pewność, że panele zostaną zainstalowane sprawnie i w krótkim czasie przez każdą ekipę specjalizującą się w montażu elewacji modułowych.
Yerg Suspended jest prostym w obsłudze rozwiązaniem, które znacznie redukuje czas instalacji a przez to koszty w stosunku do tradycyjnych rozwiązań z użyciem szybkosprawnych zapraw.
Montaż jest w 100% mechaniczny co pozwala uniezależnić harmonogram prac od warunków pogodowych.

 

 

W tylnej płaszczyźnie panelu betonowego fabrycznie frezowane są otwory, w których zamocowane zostają specjalistyczne kotwy rozprężalne.
 

 

 

  • Min. / max. odległość otworu od krawędzi: 50 / 100 mm
  • Min. / max. rozstaw osiowy otworów: 50 / 600 mm
  • Nośność na wyrywanie dla Yerg UHPC: 16 kN
  • Nośność na wyrywanie dla Yerg GFRC: 12 kN

 

Przy pomocy śrub do płyt punktowo przymocowane zostają aluminiowe klamry zaciskowe, dzięki którym panel będzie można w łatwy sposób osadzić w ruszcie aluminiowym przytwierdzonym wcześniej do zewnętrznych ścian obiektu.

 

 

 

 

 

Konsole, do których przymocowane zostają pionowe profile aluminiowe, mocowane są w ścianie zewnętrznej za pomocą kotew odpowiednich dla danego rodzaju muru. Konsola odizolowana jest od ściany specjalną przekładką termiczną co pozwala wyeliminować mostki cieplne.
Konsole dostępne są z różnymi długościami ramion, pozwala to dobrać całkowitą grubość rusztu w zakresie 120 – 260 mm. Dzięki temu system Yerg Suspended można dostosować do założonej w projekcie grubości izolacji termicznej lub skomplikowanej geometrii elewacji.
Do profili pionowych mocowane są profile poziome, symetryczne do klamer zaciskowych zainstalowanych w tylnej płaszczyźnie płyty betonowej. Montaż panelu odbywa się poprzez wsunięcie klamer w poziome profile aluminiowe i ustawienie poziomów panelu za pomocą śrub regulacyjnych.